TRT Müzik

TRTMuzik Hakkımızda

TRT MÜZİK: "Geçmişten Geleceğe"

Yaptığı atılımlarla dünyanın sayılı yayın kuruluşları arasında yer alan TRT, tematik kanallar zincirinin son halkası olarak, 16 Kasım 2009 tarihinde TRT Müzik kanalını tüm Türk izleyicisine armağan etmiştir.

TRT MÜZİK'İ İZLEMEK İÇİN

  • TURKSAT 2A 42E 11919V 24444 3/4 BATI
  • TURKSAT 3A 42E 11096H 30000 5/6 DOĞU
  • GALAXY 19 97W 11960 V 22000 3/4
  • DIGITURK 104. Kanal
  • D-SMART 110. Kanal
  • TURKSAT Sayısal Kablo TV 155. Kanal
  • TURKSAT Analog Kablo TV S-03 (119.25 Mhz)
  • TİVİBU EV 160. Kanal

 

Teması Müzik Olan Bir Kanal

TRT Müzik; klip yayıncılığından çok, kaliteli müzik yayıncılığı konusunda lider olmayı hedeflemiş, eşsiz TRT arşivini açarak geçmişle bugünün kucaklaşmasına imkan sağlamış, radyo geleneğini bugünün televizyonlarına taşıyarak izleyiciyi nostalji yolculuğuna çıkarmış, ‘Geçmişten Geleceğe’ uzanan bir kanal olma idealiyle ortaya çıkmış bir tematik kanaldır.

Hedef Kitle

Gerçek müziğimizin izlerini süren, TSM ve THM ağırlıklı olmak üzere, Caz’dan, Rock’a, Pop’tan etnik müziklere kadar her türün kaliteli örneğini sunan TRT Müzik’in hedef kitlesi; orta yaş grubudur. Kanal, bununla birlikte; tüm yaş grupları içinde müziği talep eden, arayan, bulmaya çalışan ve müzik ile ilgili haber almak isteyen gruba yayın yapmakta olan; “Türkiye’nin Müzik Kanalı”dır.

Programlar

TRT Müzik; TSM ve THM başta olmak üzere, TRT Radyo sanatçılarıyla radyo geleneği içinde canlı performanslarla gerçekleştirilen kuşak programdan Anadolu aşıklarının peşinde müzik kültürümüzün izini süren programa, arşivden gün ışığına çıkan nostaljik tatta ve eşsiz değerde programlardan, Avrupa ve Amerika’dan Pop müziğin ve sektörünün seyrini takip eden programa, müzik sorunlarının masaya yatırıldığı tartışma programından albümlerin ortaya çıkış serüvenlerine, enstrümanların hikayelerinden konserlere, konser arkalarına, gerçek müzik listelerine kadar herkesin ilgisini çekecek programlarıyla geçmişi de geleceği kavrayan, herkesi sarmalayan gerçek bir müzik kanalıdır.

Vizyon

TRT Müzik; müzik kanalları arasında referans alınan saygın bir tematik kanal olma vizyonunu gerçekleştirmek üzere; pozitif etkilenmeye açık, gerçek sanatçılarla, kaliteli, hoşa giden, eğlenceli, müzik ilgisi ve sevgisi uyandıran, yetenekleri geliştiren, tüm Türkiye’yi sarmalayan, ilkeli, örnek, güvenilir TV yayıncılığı yapmaktadır.